
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 1 mm |
| Number of Positions | 4 |
Stock: 2966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20554
Ext.Price$0.20554
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20554 | $0.20554 |
| 10 | $0.18282 | $1.82820 |
| 50 | $0.16262 | $8.13100 |
| 100 | $0.14747 | $14.74700 |
| 500 | $0.13373 | $66.86500 |
| 1000 | $0.12127 | $121.27000 |
| 3000 | $0.10996 | $329.88000 |
